Klasycznie: gotowanie, aktywność fizyczna i książki

Dorosłe życie dla wielu jest nieustanną gonitwą. Obowiązków jest przecież tak wiele, a doba za nic w świecie nie chce dołożyć do puli kilku dodatkowych godzin. Z brakiem czasu borykają się zwykle rodzice, osoby zapracowane i mające wiele na głowie. Możliwe jednak, że do nich nie należysz i szukasz kreatywnych sposobów, które wypełnią Ci czas wolny i odciągną Cię od kolejnego serialu lub beznamiętnego skrolowania mediów społecznościowych. Nie przedłużając – poznaj nasze propozycje spędzania wolnego czasu.

Klasycznie: gotowanie, aktywność fizyczna i książki
Klasycznie: gotowanie, aktywność fizyczna i książki

Klasycznie: gotowanie, aktywność fizyczna i książki

Gotowanie, sport i czytanie to święta trójca sposobów na spędzanie wolnego czasu – znajdziesz je w każdym poradniku. Być może nie są zbyt oryginalne, ale nic w tym złego! To Ty decydujesz, jakie zajęcia okażą się być szyte na Twoja miarę. Zapomnij o gotowaniu, aby żyć, zacznij żyć, aby gotować! Internet to bezdenna studnia zaskakujących przepisów i kompozycji smakowych, które aż proszą się, aby ich skosztować! Możesz gotować i piec wszystko, czego dusza zapragnie lub wyspecjalizować się w kuchni wegańskiej lub babeczkach. Drżysz na myśl o nowych kilogramach, które mogłyby pojawić się wraz z umiejętnością gotowania? W takim razie spróbuj aktywności fizycznej. Jeśli lubisz zajęcia w grupie, postaw na zumbę, aqua aerobik lub zagraj z przyjaciółkami w siatkówkę. Jeśli natomiast szukasz wyciszenia i wolisz pocić się tylko w swoim towarzystwie, rozwiązaniem mogą być spacery, jogging, medytacja lub ćwiczenia z YouTubem. Wisienką na torcie pozostaje czytanie – jak każde zajęcie, tak i nawet zostanie molem książkowym nie jest dla wszystkich. Warto jednak spróbować swoich sił w starciu z literami, dialogami i interpunkcją. Czytając, uczysz się ortografii i poszerzasz swój zasób słownictwa. Swoją przygodę z książkami zacznij od gatunku, który lubisz lub od tematyki, która wzbudza Twoje zainteresowanie.

Sprzątaj dla przyjemności

Sprzątanie jako forma spędzania wolnego czasu brzmi jak paradoks? Niekoniecznie! Wolne popołudnie lub weekend to idealny czas, aby uporządkować wysypujące się z szafy ubrania. Wykorzystaj okazję i przeprowadź selekcję swoich ciuchów i butów. Pozostaw tylko te, których naprawdę używasz. Tutaj nie ma miejsca na sentymenty. Nieużywane ubrania oddaj do fundacji lub sprzedaj. Sprzątanie potrafi być satysfakcjonujące, a internetowa wyprzedaż szafy bardzo korzystna finansowo.

Rozwijaj umiejętności manualne

Świetną formą spędzania wolnego czasu są zajęcia artystyczne. Możesz tworzyć rękodzieła w domu lub zapisać się na kurs stacjonarny prowadzony w Twojej okolicy. Odkryj tajniki haftowania, quillingu, tworzenia biżuterii lub patchworkingu. Zapisz się na warsztaty garncarstwa, malowania, naucz się robić mydło, las w słoiku, świece lub stwórz swoje własne perfumy. Możliwości są nieograniczone. Nawet jeśli mieszkasz w mniejszym mieście, w którym nie organizuje się żadnych zajęć artystycznych dla dorosłych, zawsze możesz skorzystać z szerokiej bazy edukacyjnej w Internecie.

Siej do woli!

Ogrodnictwo to bardzo popularne hobby. Rośliny nie są zbyt wymagającymi towarzyszami, ale opieka nad nimi może być bardzo satysfakcjonująca. Nawet jeżeli mieszkasz w bloku, możesz zasadzić kilka roślin doniczkowych, a co dopiero jeśli posiadasz dom z ogródkiem! Kupuj sadzonki na targach, zamawiaj nasiona w sieci, podlewaj, przesadzaj, sprawdź, do czego służy keramzyt i perlit – stań się ogrodowych ekspertem, o którego radę będą prosić wszyscy znajomi zmartwieni stanem swoich roślin.

Wracając z pracy, siadasz przed telewizorem lub laptopem i po raz setny tego dnia skrolujesz media społecznościowe? Wyrwij się z rutyny i postaw na rozwój. Zrób coś, czym będziesz mógł się pochwalić, poszerzaj swoje umiejętności i buduj pewność siebie. Jeśli żadna z naszych propozycji nie przypadła Ci go gustu, jest jeszcze wiele możliwości takich jak nauka nowego języka, pisanie wierszy lub bloga, planszówki, nauka stawiania tarota czy wywołanie i posegregowanie tych wszystkich zdjęć, które zalegają w pamięci Twojego smartfona. Wykorzystuj wszystkie wolne godziny, które masz do dyspozycji. Odpoczywaj, rozwijając się!

Polecane wpisy